Egy hónappal az esküvő előtt nagyon sok a tennivaló. Annak érdekében, hogy ne felejts el semmi fontosat készítettünk egy listát, hogy mit kell tenned 30 nappal az esküvő előtt.
Íme a tippek:
- Létszám véglegesítése. Itt az ideje, hogy felvedd a kapcsolatot a vendégekkel, hogy láss egy képet arról hányan lesznek az esküvőn. A meghívottak programja is elég zsúfolt lehet, így nem árt időben tudatni velük szándékotokat, hogy biztosan részt tudjanak venni az eseményen. Kérjétek meg a szülőket is, hogy segítsenek összeállítani és leellenőrizni a pontos listát.
- Az utolsó simítások a ruhán. Érdemes az esküvő előtt legalább két héttel elmenni még egyszer ruhapróbára, hogy eltudják végezni a szükséges átalakításokat.
- Döntsd el, milyen legyen a hajad és sminked. A profibb szakembereket már időben le kell foglalni, de ha még nem tetted meg, akkor ne habozz! Ha megtaláltad azt a személyt, aki megszépít a nagy napon, akkor jelentkezz be egy próbafrizurára és sminkre is, hogy minden tökéletes legyen.
- Jelentkezz be lazítani valahová. Az utolsó napokban szakíts időt a lazításra. Ne feledd, hogy nem szabad elveszni az előkészületek forgatagában! Tartsd szem előtt mindig, hogy életed fontos pillanata előtt állsz, amikor egybekeltek szerelmeddel, és ne engedj teret a stressznek. Jelentkezz be gyógyfürdőre, arckezelésre, masszázsra, vagy bármire, amikor csak magadra figyelhetsz. Törődj a lelkeddel!
- Igazolások beszerzése. Minden országban, annak törvényei szerint be kell szerezni bizonyos okiratokat a házasság előtt, pl.: orvosi igazolás, egyházi papírok stb.
- Találkozz a vendéglőssel. Egyeztessétek le a pontos létszámot, asztalok kialakítását, teremdíszítési lehetőségeket és nem utolsó sorban a menüsort is.
- Írj tervet az esküvő napjáról. Fontos, hogy időben megírd a menetrendet: mikor mész aznap fodrászhoz, sminkeshez, mikor kell megjelennie a fotósnak és videósnak. Egyeztessetek a gazdával is, mert sok jó tanáccsal eltud látni a ceremóniák lebonyolítási idejét illetően.
- Csomagolj sürgősségi készletet. Remélhetőleg semmi sem megy rosszul, de a a legbiztosabb, ha minden kéznél van szükség esetén.Legyen becsomagolva: tű, cérna, pillanatragasztó, hajtű, minidezodor, minisminkkészlet stb.
- Ülésrend. Ez az egyik legnehezebb esküvővel kapcsolatos feladat, de ha időben összeállítod, kevésbe okoz feszültséget az esküvő előtti napokban.
- Ültetőkártyák. Ha már megvan az ülésrend, akkor ki kell nyomtatni az ültetőkártyákat is, vagy el kell küldeni a listát a dizájnernek, dekorosnak aki majd kivitelezi azt.
- Szivességek. Kérj meg néhány barátot vagy koszorús lányt, hogy segítsen néhány dologban, az előkészületekben. Hozzák el nyugodtan ők a virágokat, a ruhát vagy ellenőrizzenek le néhány dolgot. Ne terheld mindennel magad és a családtagjaidat, mert nekik is sok tennivalójuk lesz.
- Készíts esküvői programot. Kézműves boltban vásárolt szép papírra készítsd el a programot, amit odaadhatsz a közelebbi vendégeknek, családnak, hogy minden a forgatókönyv szerint történjen
- Üdvözlő, beköszönő ajándékok. Lepd meg a szüleid, a leendő férjed családját kisebb ajándékokkal a nagy napon.
- Készíts egy listát arról milyen zenéket szeretnél hallani. Írd meg a zenekarnak, hogy mik a kedvenc vagy közös dalaitok. Biztosan szívesen megörvendeztetnek majd vele.
- Küldj listát a fotósnak. Írj egy listát arról, hogy mik azok a fontos pillanatok, amiket mindenképp örökítsen meg. Általában jó szakemberek fotóznak, és teszik a dolgukat, de ezzel bebiztosítod magad arról, hogy mindenről lesz fotótok amit szeretnél.
- Hívd fel a vőfélyt. A férfiak néha feledékenyek, ezért küldj egy barátságos emlékeztető üzenetet, ütemtervet neki is.
- Egyeztess a pappal. Ha nem vettetek részt a jegyes oktatáson, akkor találkozzatok vele, meséljetek néhány szót magatokról, hogy az esküvőt személyesebbé tehesse.
- Köszönetajándékok. Lepd meg a vendégeket valami aprósággal, ami helyet kap a teríték mellett. Ez lehet egy kis dobozkába rejtett cukorka vagy bármi apróság, ami megmosolyogtatja őket az érkezéskor
- Írj egy szerelmes levelet a vőlegénynek. A sok tervezés és kellékek utáni szaladgálás néha elfeledteti miért is rohantok. Írj neki egy szerelmes levelet, amivel tudatod mennyire fontos neked, és mennyire várod az esküvő napját és éjszakáját. Ezt a nagy nap előtti estén vagy aznap juttasd el hozzá, hogy érezze szereted és gondolsz rá.
- Szervezz egy közös vacsorát az esküvő előtti hétvégére. Hívd meg mindkét család tagjait, hogy beszélgethessetek közösen a tennivalókról, összerázza őket.
- Koszorús lányok. Győződj meg róla, hogy mindenkinek megvan a ruhája, kiegészítői, és tudasd velük elképzeléseid: mikor és hol jelenjenek meg először, mi legyen a konkrét feladatuk.
- Írj néhány szót a szülőkhöz. Légy kész arra, hogy néhány szót szólsz a vacsorán – ez egy nagyszerű lehetőség, hogy megköszönd a szülőknek,a násznépnek, hogy veletek vannak és segítettek titeket.
- Próbáld fel a ruhát. Még egyszer utoljára próbáld fel a ruhád, amikor elhozod a szalonból.
- Hivatalosítsd a polgári esküvőt. Hivatalosan az esküvő előtt 10 nappal lehet bejelentkezni az anyakönyv vezetőhöz. Ne felejts el betérni oda!
- Gyakorold a nyitó táncot. Akár már vettél órákat, akár nem, még néhányszor gyakoroljatok táncolni. Ez lazító, egymásra hangoló is lehet, azon kívül, hogy hasznos is.
- Készíts nászút terveket. Foglalj repülő jegyet, szállást, tervezd meg a kirándulást.
- Készíts egy listát a nászútra. Írj le mindent, amit szeretnétek megnézni vagy csinálni, hogy a nászút is tökéletes legyen
- Csomagolás. Ha esküvő után indultok, akkor ne hagyd a csomagolást az utolsó pillanatra. Néhány dolgot előtte készíts elő és pakolj be.
- Szögezd le az esküvői extrákat. Minden extra kellék legyen a helyén, amit szeretnél. Add oda a dekorosnak vagy a vendéglőnek a kedvenc gyertyádat, személyes dolgokat, köszönetajándékokat stb.
- Légy laza. Próbáld felfüggeszteni a stresszt ebben az időszakban az életetekben. Koncentráljatok egymásra, arra, hogy hogyan jutottatok el eddig a szép pillanatig. Legyetek nagyon boldogok, és élvezzétek a szervezés minden pillanatát!